دعای شب قدر: اَللّهُمَّ اِنَّکَ عَفُوٌّ تُحِبُّ العَفوَ فَاعفُ عَنِّی

لا اله الا الله محمد رسول الله

فضیلتهای ماه رمضان وروزه اش - رمضان المبارک
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

فضیلتهای ماه رمضان وروزه اش  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 21 مرداد‌ماه سال 1389 در ساعت 12:53 ب.ظ

فضیلتهای ماه رمضان وروزه اش

۱- از برتریهایی که ماه رمضان بر ماههای دیگر دارد این است که در آن قرآن کتاب جاویدان الهی همراه با دلایل روشنش بر بشریت نازل شده است.
۲- در آن شیطانها زندانی می شوند ودرهای آتش بسته ودرهای بهشت باز می گردد، همانطور که پیامبر -صلى الله علیه وسلم- می فرمایند: «إذا جاء رمضان فتحت أبواب الجنة، وغلفت أبواب النیران، وصفدت الشیاطین».
۳- شب قدردر این ماه است وآن نیز از هزار ماه بهتر است. کسی که از آن محروم گردد تو گویی که از همه ماه مبارک محروم مانده است.
۴- روزه دار در این ماه با روزه اش غفران وآمرزش الهی را بدست می آورد همانطور که پیامبر -صلى الله علیه وسلم- می فرمایند: «من صام رمضان إیماناً واحتساباً غفرله ما تقدم من ذنبه». ترجمه: کسی که رمضان را با ایمان خالص روزه گرفت واجر وپاداشش را فقط از خداوند خواست، خداوند از گناهان پیشین او در می گذرد.
۵- با زنده داشتن شبها در طاعت وعبادت پروردگارش به آمرزش ومغفرت او دست می یابد، همانطور که رسول الله -صلى الله علیه وسلم- می فرمایند: «کسی که شب رمضانش را با ایمان خالص بر پا داشت وطلب اجر وپاداشش را فقط از خداوند خواست گناهان پیشینش بخشیده می شوند». وهمچنین در آخر شبهای رمضان گناهان روزه دار بخشیده می شود.
۶- رسول الله -صلى الله علیه وسلم- خبر دادند که خداوند متعال آزاد ورها می کند بندگان گنه کارش را از آتش در تمام شبهای ماه مبارک رمضان.
۷- برای روزه دار هنگام افطارش دعایی ست که رد نمی شود.
۸- فرشتگان برای روزه دار تا وقتی که افطار می کنداستغفار می کنند.
۹- هر روز بهشتش را زینت می دهد ومی فرمایند: «رنج وسختیها وچیزهای آزار دهنده دور می شوند از بندگان صالح من وبزودی بسوی من می آیند».
۱۰- پیامبر -صلى الله علیه وسلم- می فرمایند: «عمره در رمضان مساوی با ثواب حج است».
۱۱- بوی دهن روزه دار در نزد خداوند متعال خوشبوتر است از بوی مسک.
۱۲- خداوند جهنمیان را در تمام شبهای رمضان از آتش جهنم می رهاند.
۱۳- شیاطین زندانی می شوند.
۱۴- در ماه مبارک رمضان درهای بهشت باز می شوند ودرهای آتش دردناک دوزخ بسته می شوند.

لا اله الا الله محمد رسول الله